Pokaż/ukryj informację o istniejących skrótach klawiszowych

Skróty klawiszowe:

Włącz lektora.
Wyłącz lektora.

Rejestracji drobiu i odstępstwa

Wyświetl stronę główną » Prawodawstwo » Rejestracji drobiu i odstępstwa

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Częstochowie informuje, że 22 grudnia 2022 r. została opublikowana ustawa z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (Dz. U. z 2022 r. poz. 2727), która nakłada na posiadaczy zwierząt gospodarskich, w tym na posiadaczy drobiu, szereg nowych obowiązków. Wspomniana ustawa weszła w życie z dniem 6 stycznia 2023 r.

W związku z wejściem w życie przedmiotowej ustawy, należy złożyć w BP ARiMR wniosek o nadanie numeru zakładowi drobiu, oraz zgłosić do komputerowej bazy danych, liczbę ptaków lub jaj wylęgowych odpowiednio utrzymywanych lub przetrzymywanych w zakładzie drobiu według stanu na dzień złożenia tego wniosku w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

Ponadto, na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi opublikowano informację dot. odstępstwa od obowiązku rejestracji drobiu na własne potrzeby: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/utrzymywanie-drobiu-na-wlasne-potrzeby--warunki-zwolnienia-z-rejestracji.

 

Kategorie

Kategoria główna artykułu to: Prawodawstwo.

Artykuł występuje również w następujących, dodatkowych kategoriach:

Informacje

Rejestr zmian

2023-06-21 11:35

Edycja artykułu - Katarzyna Paśnik

Filtrowanie bieżącej kategorii

Archiwum:

Oficjalna strona www

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie
42-202 Częstochowa
ul. Tkacka 5
woj. śląskie

 

Poza godzinami urzędowania, w nagłych przypadkach wymagających interwencji Inspekcji Weterynaryjnej (np. zgłoszenie choroby zakaźnej) czynne są telefony służbowe: 577 093 377

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Strona Dziennika Ustaw Monitor Polski Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej

Szukaj w BIP

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.