Pokaż/ukryj informację o istniejących skrótach klawiszowych

Skróty klawiszowe:

Włącz lektora.
Wyłącz lektora.

Nowe prawo dotyczące zwalczania chorób zakaźnych

Wyświetl stronę główną » Prawodawstwo » Nowe prawo dotyczące zwalczania chorób zakaźnych

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Częstochowie informuje, że w związku z publikacją w Dz. U KE L 129/1 z dnia 15 kwietnia 2021 r. rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 r. ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz koniecznością przygotowania stosownych procedur jego wdrożenia, przyjmuje się tymczasowe rozwiązania polegające na stosowaniu wszystkich obowiązujących do tej pory zasady dotyczących przemieszczeń świń, uppz, produktów zwierzęcych pochodzących od świń, w tym sposobów znakowania mięsa wieprzowego oraz jego produktów, zawartych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Przewidywany termin uzupełnienia procedur i wytycznych Głównego Lekarza Weterynarii w odniesieniu do egzekwowania nowych wymagań planowany jest na dzień 5-6 maja br.

W załączeniu pierwszy z szeregu dokumentów dotyczących wdrażania ww. nowego aktu prawnego, opisujący sposób wdrażania i interpretacji wymagań zawartych w załączniku II do rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2021/605.

Kategorie

Kategoria główna artykułu to: Prawodawstwo.

Artykuł występuje również w następujących, dodatkowych kategoriach:

Informacje

Dokumenty

Rejestr zmian

2023-06-21 11:37

Edycja artykułu - Katarzyna Paśnik

Filtrowanie bieżącej kategorii

Archiwum:

Oficjalna strona www

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Częstochowie
42-202 Częstochowa
ul. Tkacka 5
woj. śląskie

 

Poza godzinami urzędowania, w nagłych przypadkach wymagających interwencji Inspekcji Weterynaryjnej (np. zgłoszenie choroby zakaźnej) czynne są telefony służbowe: 577 093 377

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej Strona Dziennika Ustaw Monitor Polski Oficjalna strona Biuletynu Informacji Publicznej

Szukaj w BIP

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.